czwartek, 16.07.2020r.
Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

2009-10-26 | komentarzy: 2 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Weekendowe występy naszych zawodników.

W miniony weekend zostały rozegrane dwie imprezy, w których czynny udział brali zawodnicy AK Stomil w Dębicy. W okolicach Zawiercia walczyła załoga Adam Sidor i Bartłomiej Dziurzyński, która Oplem Astrą GSI pokonywała odcinki 2 Rajdu Zamkowego - eliminacji Rajdowego Pucharu Polski. Na rampie startowej pomimo niepewnej pogody stawiło się 62 samochody, w tym 6 w markowej klasie Astry. Nasza załoga jadąc swoim tempem od startu utrzymywała dobre 3 miejsce w klasie. Niestety w padającym deszczu na OS7 dębicka Astra przestrzeliła 2 skrzyżowania. Znaczne straty czasowe były już nie do odrobienia i ostatecznie na mecie zawodnicy zajęli 4 miejsce w klasie Astry ze stratą 5.2 sekundy do 3 miejsca oraz 30 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Biorąc pod uwagę, że to dopiero 2 nasz start w imprezie tej rangi, jesteśmy zadowoleni z osiągnięcia mety, ale niedosyt związany z 3 miejscem pozostaje - mówi Adam. Momentami jechałem trochę asekuracyjnie, szczególnie na dohamowaniach, ale przed następnym rajdem popracujemy nad tym. Musimy jeszcze zainwestować w lepsze opony na deszcz, bo na slicku po mokrym ciężko się jechało.

Auto sprawowało się perfekcyjnie, opis dobry - mówi Bartek, dziękujemy całemu zespołowi oraz mechanikom za dobrą robotę i atmosferę. Dziękujemy również sponsorom, dzięki którym to wszystko było możliwe, firmom: Omega Pilzno, Moto-Hurt Ropczyce, sieci serwisowej Degum, Automobiles Dębica, Woldrex oraz Części do lokomotyw - Krzysztof Sarama.

Druga dębicka załoga Andrzej Dykas oraz Waldemar Ulak walczyli na trasie Rajdu Żubrów z Myślenic do Zakopanego. Pogoda niestety nie dopisała i zawodnicy pokonywali wszystkie oesy po mokrej nawierzchni. W tych trudnych warunkach wiele spośród 83 załóg miało przygody, a kilka w ogóle nie ukończyło rajdu. Andrzej walczył dzielnie, aż posłuszeństwa odmówił 3 bieg w jego Subaru Impreza GT, ale pomimo trudności załoga zameldowała się na mecie w Zakopanem na 15 miejscu w klasie 5 oraz 19 w generalce. Warto nadmienić, że w 5 klasie było zgłoszone aż 40 samochodów.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie Klubu na forum krajowym.

galeria zdjęć
pp


Nasi partnerzy:
Projekt i wykonanie UniHost.pl