wtorek, 26.03.2019r.
Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

2010-05-21 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Rzeszowski Rajd Nocy Muzeów Hadykówka 2010.

Od kilku lat w Rzeszowie jest organizowana wystawa zabytkowych pojazdów i za każdym razem zwiedzający mogą zobaczyć coraz to więcej eksponatów. Całość jednak nie kończy się tylko oglądaniem stojących samochodów, bo te pojazdy są w pełni sprawne i uczestniczą w rodzinno turystycznym rajdzie na etapie Rzeszów – Przeworsk.

W tym roku w tej imprezie wzięli udział członkowie AK Stomil Bartłomiej Dziurzyński z synem Michałem w Wartburgu 353 z 1975 roku. Występ wypadł pomyślnie, gdyż załoga zajęła 8 miejsce w rajdzie, a Michał został wyróżniony jako najmłodszy czynny uczestnik rajdu.

Jednym z najważniejszych punktów rajdu był konkurs elegancji na Rzeszowskim Rynku, który zgodnie kanonem Nocy Muzeów rozpoczął się o godzinie 20. Na plac powoli wjechał samochód MG przywożąc prezentera w otoczeniu pięknych kobiet, a przy akompaniamencie iście z Jamesa Bonda publiczności udzielił się klimat lat sześćdziesiątych. Po chwili rozpoczęła się prezentacja. Uczestnicy zaskoczyli jury przygotowaniem, nie tylko samochodu, ale także stroju, jak i odegraniem wielu pomysłowych scenek.

Po kolacji uczestnicy udali się do hotelu zabytkowym autobusem Skoda RTO 706-LUX. Podróżowanie takim autobusem wiąże się z pewnym ryzykiem awarii, które właśnie spotkało pasażerów. Na szczęście usterkę szybko zlokalizowano i usunięto a przygodę można zaliczyć do dodatkowych atrakcji rajdu.

Pogoda w tym roku nie dawała dobrych oczekiwań, ale pomimo to, prawie wszyscy zgłoszeni uczestnicy wystartowali. Organizatorzy ze względu na bezpieczeństwo odwołali jedną z najszybszych prób tzw. „Wyścig na Moniuszki”, co jednak nie obniżyło sportowej rangi zawodów, bo na startujących oczekiwały jeszcze trzy próby sprawnościowe. Ponadto była próba na regularność jazdy, bardzo dużo zadań turystycznych, test z przepisów drogowych, oraz najważniejszy test z Jamesem Bondem. Na czterdzieści cztery załogi, które wystartowały w rajdzie, trzydzieści trzy zostały sklasyfikowane. Podczas całej trasy lał ulewny deszcz i dopiero Przeworsk przywitał wszystkich lepszą pogodą co wywołało uśmiech na twarzy.

Informacja za www.automobilrzesz.pl

galeria zdjęć

pp


Nasi partnerzy:


Projekt i wykonanie UniHost.pl