poniedziałek, 12.04.2021r.
Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

2011-06-13 | komentarzy: 6 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Pechowe Karkonosze AK Stomil

W niedzielę zakończył się Rajd Karkonoski. W klasyfikacji Mistrzostw Polski wygrał Bryan Bouffier z Xavierem Panseri w Peugeocie 207 S2000, a w Rajdowym Pucharze Polski wygrał Mariusz Nowocień z Bartłomiejem Jakubowskim - Honda Civic Type-R. Załogi AK Stomil w Dębicy niestety nie zaliczą tego startu do udanych. Michał Kidawa z Wojciechem Wysokińskim zakończyli imprezę jeszcze przed startem, gdyż ich Honda Civic Type-R nie przeszła BK. Kontrolerzy stwierdzili niezgodność klatki z załącznikiem J. Adam Sidor z Bartłomiejem Dziurzyńskim chcieli bronić barw klubowych, ale sprzęt znowu uniemożliwił im to zadanie.

Adam Sidor: Przystąpiliśmy do Rajdu w bojowych nastrojach, ale szybko okazało się, że skrzynia biegów dalej nie działa tak jak powinna. Atmosfera była nerwowa, czasy nie zadowalające, ale powoli szliśmy w górę w klasyfikacji. Niestety problem ze skrzynią cały czas się pogarszał, aż do tego stopnia, że przy kolejnej nieudanej redukcji poprostu urwałem lewarek zmiany biegów. Na dodatek na ostatnim odcinku złapaliśmy kapcia, co ostatecznie zepchęło nas na przed ostatnie miejsce w klasyfikacji. Uciekło dużo punktów, ale nie załamujemy się. Mamy nadzieję, że do Rajdu Rzeszowskiego uda się naprawić auto i znowu namieszamy w klasie Astry.

Bartłomiej Dziurzyński: To był dla nas bardzo nieudany rajd, chociaż trasy były świetne. Niestety w tym sporcie musi wszystko zagrać, a jeżeli chociaż jedna rzecz szwankuje - nie ma szans na dobry wynik. Dziękujemy naszym sponsorom: Omega Pilzno, Moto-Hurt Ropczyce, sieć serwisowa Degum, ZPN Tabor, M-Car mechanika pojazdowa oraz Automobilklub STOMIL w Dębicy. Do zobaczenia na Rajdzie Rzeszowskim.
pp


Nasi partnerzy:
Projekt i wykonanie UniHost.pl