piątek, 24.05.2019r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

2012-04-01 | komentarzy: 2 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

AK Stomil wygrywa w Krośnie

W pryma aprylis 1 kwietnia Automobilklub Małopolski zorganizował KJS Rajd Krośnieński. Żarty z zawodników stroiła sobie przede wszystkim pogoda, gdyż po wielu słonecznych i ciepłych dniach niedziela przywitała ich w Krośnie śnieżycą i niskimi temperaturami. Po akcji zmiany opon na zimowe przed BK, kolejną niespodzianką był wolny przejazd pierwszego odcinka Wólka spowodowany warstwą śniegu zalegającą na trasie, gdzie załogi na oponach letnich wogóle nie mogły wyjechać. Decyzja była słuszna, ponieważ ten właśnie odcinek był najtrudniejszy w całym rajdzie i wiele załóg już na późniejszych przejazdach miało tam przygody. Kręta wąska droga z bardzo zmiennym tempem, szczytami, spadaniami i syfem z cięć na długo pozostanie w pamięci startujących jako trudne ale idealne warunki do ścigania. Pozostałe drogowe próby: Długie oraz lotnisko odbyły się bez większych problemów.

Na starcie rajdu stawiło się 41 załóg, w tym tylko 2 reprezentujące nasz Klub:
Piotr Kudłacz / Dominik Przywara - Renault Clio - 1 miejsce w klasie 4
Paweł Prokop / Patryk Kielar - Fiat 126p - 1 miejsce w klasie 1

Mamy nadzieję, że słabe wyniki z Birczy zostały wymazane i od następnego KJSu Lubenia klubowicze będą przyjeżdzać tylko na takich miejscach.

W sobotę 31 marca w Czechowicach-Dziedzicach załoga Roman Jaworowski / Wojciech Wysokiński w Oplu Astra GSi ukończyli rajd Mistrzostw Śląska zaliczany do III ligi na 10 miejscu na 20 załóg w klasie. Warunki równeż były ekstremalnie trudne, ulewny deszcz i dużo błota na trasie pokonały wielu zawodników, dlatego gratulujemy rozważnej jazdy i czekamy na nadchodzące sukcesy.

wyniki
pp


Nasi partnerzy:


Projekt i wykonanie UniHost.pl