poniedziałek, 12.04.2021r.
Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

2013-04-15 | komentarzy: 2 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Załogi AK Stomil po Rajdzie Świdnickim

Nasi klubowicze z Rotinger Rally Team - Adam Sidor i Bartłomiej Dziurzyński w 1 rundzie Rajdowego Pucharu Polski zajęli 3 miejsce w markowej klasie Astry.

Adam Sidor: Trasy były niesamowite, szybkie ale bardzo zmienne. Pułapki w postaci syfu na zakrętach i spływającej z gór wody nie pozwalały ani na chwilę stracić koncentracji. Tak jak obiecywałem 1 pętlę pojechałem spokojnie. Po takiej przerwie w jeździe musiałem na nowo złapać wyczucie samochodu. Na drugiej pętli zdecydowanie przyspieszyliśmy notując czasy lepsze o 30 sek od poprzednich. Pozwoliło to wskoczyć na 2 miejsce w klasie. Niestety na ostatnim odcinku przy prędkości ok. 150 km/h odkleiło nam tył i zaliczyliśmy efektowny obrót. Na szczęcie w nic nie uderzyliśmy, ale zepchęło nas to na 3 miejsce ze stratą tylko 0,3 sek do drugiego. Niedosyt oczywiście pozostaje, ale też nauka, że nawet najmniejszy błąd może zaważyć na wyniku.

Bartek Dziurzyński: Miło po 1,5 rocznej przerwie zasiąść znowu na prawym fotelu w RPP. Na początku było trochę stresu, ale szybko się odnalazłem i cieszę się, że osiągnęliśmy metę. Dziękujemy sponsorom: Rotinger, Moto-Hurt, Tabor oraz Degum. Dziękujemy również całej ekipie serwisowej za atmosferę i szybkie przykręcenie mocowania silnika ;) Do zobaczenia na Rajdzie Nadwiślańskim.

Druga klubowa załoga Michał Kidawa / Wojciech Wysokiński w BMW 318is zajęła 2 miejsce w markowej klasie E30.

Kidawa/Wysokiński: Rajd Świdnicki przebiegł jak najbardziej po naszej myśli, jednak nie obyło się bez paru przygód. Odcinki były bardzo wymagające, a dodatkowo panujące warunki utrudniały wielu załogom sprawę. Kapeć na 3 OS'ie oraz utknięcie w śnieżnej bandzie spowodowały dość dużą stratę czasową. Założeniem jednak było dojechanie do mety i zabawianie kibiców jak najbardziej widowiskową jazdą, co chyba się udało. Chcielibyśmy podziękować firmom Ravi i Galicja za wsparcie oraz zespołowi mechaników, którzy bardzo dobrze opiekowali się rajdówką. Chcemy też podziękować wszystkim zgromadzonych przy trasie za doping i wsparcie oraz zapraszamy na Rajd Nadwiślański :)

Onboard M.Kidawa / W.Wysokiński
pp


Nasi partnerzy:
Projekt i wykonanie UniHost.pl