wtorek, 16.04.2024r.
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

2013-07-26

Sekcja trialowa AK STOMIL w akcji

Chcielibyśmy z dumą poinformować o sukcesach zawodników naszego Klubu w trialu w sezonie 2013.

I i II eliminacja Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial odbyły się 25 i 26 maja w Bytomiu na terenie Sportowej Doliny. Nasz Klub reprezentowało 3 zawodników startujących w PP w klasie otwartej. W I eliminacji Konrad Susz (Gas Gas TXT 280) zajął 2 miejsce, Grzegorz Grabowy (BETA Rev 270) - 9 miejce, a Patryk Cholewa (Beta Evo 290) - 12 miejsce. W II eliminacji Susz był 3, Grabowy 7, Cholewa  13.

Kolejne dwie eliminacje MP i PP w trialu odbyły się 15 i 16 czerwca. Organizatorem zawodów był KKCiM Smok natomiast impreza odbyła się na terenie kamieniołomu w Miękini k. Krzeszowic. Zawodnicy AK Stomil zajęli dość niespodziewanie dwa pierwsze miejsca w klasie otwartej PP, zarówno w sobotę jak i w niedzielę najlepszy był Konrad Susz, a drugi Wojciech Bolek (Sherco 290). Patryk Cholewa był 12 w III rundzie (w IV nie startował), natomiast Grzegorz Grabowy III eliminacji nie ukończył, a w IV był 11-sty.

Następne zawody organizowane były przez Słowacką Federacje Motocyklową (SMF), V i VI eliminacja MP i PP połączone były z mistrzostwami  Słowacji. Impreza odbyła się 29 i 30 czerwca w miejscowości Kysak koło Koszyc. Nasi klubowicze klasyfikowani byli w Pucharze Polski w klasie otwartej oraz w Mistrzostwach Słowacji. Najlepszy w sobotę był Wojciech Bolek, Konrad Susz był trzeci, Grzegorz Grabowy siódmy, Patryk Cholewa dziewiąty. W niedzielę Wojciech Bolek był drugi, Susz czwarty, Grabowy ósmy, Cholewa nie ukończył.

Osoby układające kalendarz zafundowały nam zawody regularnie co dwa tygodnie i już 13-14 lipca odbyła się kolejna runda. Gospodarzem był MKS Trial Ochotnica. W pierwszy dzień rajdu nieustannie padało, co znacznie utrudniło szybki przejazd trasy. W VII eliminacji Konrad Susz zajął 1 miejsce, Wojciech Bolek 2 miejsce, Grzegorz Grabowy 9 miejsce. W VIII eliminacji Wojciech Bolek był 4, a Konrad Susz 6.

Po ośmiu eliminacjach w Pucharze Polski w klasie otwartej na czele jest dwóch zawodników naszego Klubu
Konrad Susz ma 625 pkt
Wojciech Bolek 500 pkt
Na miejscu 10 sklasyfikowany jest Grzegorz Grabowy 192 pkt
Na 15 sklasyfikowany jest Patryk Cholewa 83 pkt

Kolejnymi zawodami w Trialu Motocyklowym będzie Rajd Tatrzański w dniach 3-4 sierpnia. Zapraszamy do kibicowania!