poniedziałek, 12.04.2021r.
Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

2016-06-17 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Nasz klubowicz na Sachs Roadshow.

Na torze Jastrząb pod Radomiem w czwartek 16 czerwca odbył się Sachs Roadshow, w którym uczestniczył nasz klubowicz Paweł Prokop.

Organizator oprócz ciekawego szkolenia technicznego, przygotował dla uczestników wiele atrakcji: jazdę wyścigowymi Volkswagenami Scirocco Cup, co-drive z Jakubem Litwinem w Porsche 997 GTS i 911 GT3, jazdę w alkogoglach oraz symulatory z grą wyścigową.
Nasz zawodnik pokazał się z bardzo dobrej strony najpierw zajmując 5 miejsce na 118 uczestników w kwalifikacjach, a następnie pewnie wygrywając finał.

Paweł: Profesjonalny wyścigowy Scirocco zrobił na mnie ogromne wrażenie. 235 koni w połączeniu ze skrzynią DSG ze sportowym programem powoduje, że nawet pod mocną górę auto poprostu leci. O trakcję dba zawieszenie Sachs i szpera, ale i tak zbyt wczesne otwarcie gazu kończy się źle. Największe wrażenie jednak zrobiły na mnie profesjonalne hamulce AP Racing, dohamowanie do szykany ze 160 km/h zajmowało dosłownie parę metrów. Auto jest dosyć łatwe w prowadzeniu, dlatego szybko się z nim dogadałem, co zaowocowało dobrym miejscem w kwalifikacjach. W finale były spore nerwy ze względu na bardzo małe różnice czasowe między zawodnikami oraz nadchodzącą ulewę, która skutecznie uniemożliwiłaby zrobienie dobrego czasu. Na szczęście deszcz spadł dopiero po zakończeniu zawodów, a ja mogłem cieszyć się z najlepszego czasu i 1 miejsca. O przejażdżce w GT3 w zasadzie nie ma się co rozpisywać, bo ciężko ubrać w słowa 475 koni, 3.5 sekundy do 100 i zawodowego kierowcę za kółkiem. Nigdy nie przypuszczałem, że można spędzić tak napakowany adrenaliną dzień. Wygląda na to, że marzenia czasem się spełniają.

pp


Nasi partnerzy:
Projekt i wykonanie UniHost.pl