piątek, 24.05.2019r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

2018-08-07 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Kurz po Rajdzie Stomil

Już powoli opadł kurz po 7 Rajd Stomil, który odbył się w dniach 4-5 sieprnia 2018, jako 3 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz 4 runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS. Nazwa nawiązuje do sześciu Rajdów Stomil, organizowanych przez nasz klub, które odbywały się w latach 70-tych w randze Mistrzostw Polski z międzynarodową obsadą.

W tym roku bazą było malownicze miasto Pilzno, skąd zawodnicy wyruszali na bardzo wymagające okoliczne oesy w gminach Pilzno i Jodłowa. Na starcie Rajdu Okręgowego pojawiło się 13 załóg w tym bardzo znane nazwiska z Mistrzostw Polski jak Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w Fordzie Fiesta R5 czy Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabii R5. Dodając do tego 33 załogi zgłoszone w Super KJS, kibice mogli być pewni ciekawego sportowego widowiska.

W sobotę po odbiorze administracyjnym i BK, zawodnicy ruszyli na wieczorny odcinek Jaworze - Gębiczyna, bardzo szybką rozgrzewkę przed właściwym ściganiem. Niedziela przywitała wszystkich wysokimi temperaturami, a na zawodników już czekały odcinki Gołęczyna - Dobrków oraz Zagórze - Zwiernik. Trudne oesy zebrały swoje żniwo w postaci kilku uszkodzonych samochodów, ale na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, przy udziale licznie zgromadzonych przy trasie kibiców.

W Rajdzie Okręgowym w klasie Gość, zwycięstwo przypadło załodze Tomasz Kasperczyk / Damian Syty (Fiesta R5) przed Miko Marczykiem / Szymonem Gospodarczykiem (Fabia R5). Trzecią lokatę zajęli Damian Łata / Michał Trela (Fiesta Proto).
W klasyfikacji generalnej RO zwyciężyli Krzysztof Stańdo / Krzysztof Grzesik (Clio), 2 miejsce Robert Długopolski / Paweł Piczak (Civic Type-R), a 3 Grzegorz Ciombor / Marcin Borycki (Civic).
W Super KJS wygrali Mariusz Zieliński / Ryszard Chlebowski (Lancer EVO), 2 miejsce Igor Bartołd / Paweł Wiśniewski (BMW), a 3 miejsce zajęli Michał Rokita / Wojciech Habuda (Clio).
 
Wszyscy zawodnicy zgodnie podkreślali dobrą organizację rajdu i bardzo otwarte podejście organizatorów. Trudne podkarpackie trasy charakterystyką przypominały trasy Rajdu Rzeszowskiego i dla zawodników licencjonowanych stanowiły doskonałe testy na tydzień przed tym wymagającym rajdem. Dla pozostałych dawały możliwość sprawdzenia siebie oraz samochodów, a czasami porównania z tymi najlepszymi.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby ten rajd mógł się odbyć. Gorące podziękowania dla naszych Gospodarzy - Pani Burmistrz Miasta Pilzna Ewie Gołębiowskiej, wójtowi Gminy Jodłowa Panu Robertowi Mucha, Staroście Powiatu Dębickiego Panu Andrzejowi Reguła, ale także podziękowania za pomoc i zaangażowanie dla Pana Krzysztofa Uriasza.
Ponadto chcemy podziękować za pomoc w zabezpieczeniu odcinków specjalnych przez Komendę Powiatową Policji Policji, OSP w Pilźnie, Łękach Dolnych, Słotowej, Jodłowej oraz zabezpieczeniu medycznemu - Pogotowie Medyczne Sebastian Radzik wraz z lekarzem zawodów Stanisławem Plata.
Szczególne podziękowania dla naszych przyjaciół z Automobilklubów z Biecza, Jasła, Krakowa, Krosna, Mielca, Rzeszowa, Stalowej Woli, Tarnowa oraz Zarządu Okręgu w Rzeszowie.
A na koniec zostawiamy podziękowania dla nas samych, działaczy Automobilklubu Stomil w Dębicy.

Staraliśmy się, aby debiut był udany i jak słyszymy od zawodników i kibiców - udało się. Delegaci bardzo dobrze ocenili 7. Rajd Stomil i pochwalili nas za sprawną organizację i zabezpieczenie imprezy. Było to dla nas duże wyzwanie finansowe i logistyczne, któremu musieliśmy stawić czoła. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi, że wszystko poszło zgodnie z naszymi planami i założeniami.

Obiecujemy, że Rajd Stomil na stałe zagości w kalendarzu imprez ogólnopolskich PZM i następne edycje będa równie ciekawe. Już dziś zapraszamy na 8. Rajd Stomil, który planujemy zorganizować w 2019 roku.

pp


Nasi partnerzy:


Projekt i wykonanie UniHost.pl