Sukcesy rowerzystów

u

W ubiegłym tygodniu drużyny rowerzystów z PSP w Czarnej uczestniczyły w zmaganiach powiatowych i wojewódzkich XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

20 maja zdecydowanie wygrali zawody powiatowe, które miały miejsce na obiektach SP 10 w Dębicy. W każdej z czterech konkurencji, a więc w: rozwiązywaniu testów, jeździe po sprawnościowym torze przeszkód, jeździe w miasteczku komunikacyjnym oraz udzielaniu pierwszej pomocy byliśmy bezkonkurencyjni. Jako zwycięzcy powiatu dębickiego, młodsza drużyna (IV i V klasa) nazajutrz udała się do Tryńczy na eliminacje wojewódzkie. Startowało 18 ekip i w tym gronie wywalczyliśmy 2 lokatę. Byliśmy najlepsi w testach, za to na torze straciliśmy zbyt wiele punktów, aby móc marzyć o wygranej. W tym dniu ekipa z Przecławia była poza konkurencją. Indywidualnie Julka Świętoń zajęła 3 miejsce. Skład drużyny uzupełniali: Patrycja Wych (5 msc), Julian Augustyn (6 msc) i Kuba Hebda (8 msc). Niestety do finału krajowego awansowała tylko mistrzowska drużyna, więc dla moich zawodników sezon właściwie dobiegł końca.

24 maja starsza drużyna (uczniowie klas VI-VIII) udała się do Jasła, aby „pomścić młodych” i wygrać. I to udało się w 100 procentach. Testy wszyscy zawodnicy napisali bezbłędnie (!), miasteczko pokonali również na same zera, a na torze przeszkód popełnili, kolejno: 0, 2, 1 błąd. Dopełnieniem była najwyżej punktowana pierwsza pomoc. Tym razem to Przecław musiał się zadowolić 2 lokatą. Indywidualnie wygrała Emilka Piekarz, drugi był Adam Piekarz, a czwarta Ania Kizior. Startowało 18 ekip. Tak więc wywalczyliśmy awans na finał krajowy, który odbędzie się w dniach 6-7 czerwca w Bierzwniku (woj. Zachodniopomorskie).

Trzymajcie za nas kciuki!

Ps. Jak widać sekcja BRD w AK Stomil działa prężnie, czego dowodem są świetne wyniki.