środa, 07.06.2023r.
Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta

2009-04-20

Dziennikarze w Dębicy!

Automobilklub „Stomil” w Dębicy na zlecenie Auto Klubu Dziennikarzy Polskich po raz kolejny jest organizatorem Międzynarodowego Samochodowego Sympozjum Sportowo – Turystycznego Dziennikarzy w dniach 11 – 13 września 2009 roku.

Miejscem rozgrywania tej rundy jest województwo podkarpackie, w tym najciekawsze tereny powiatu ropczycko – sędziszowskiego oraz częściowo strzyżowskiego (gmina Wiśniowa) i dębickiego (gmina Brzostek i Dębica).

Projekty tras i program przejazdu podajemy w załączeniu. Impreza rozpocznie się w piątek prologiem w okolicy Broniszowa i Glinika. W sobotę przewidziane są 2 etapy. Do południa w gminie Wielopole Skrzyńskie i Brzostek, po południu w gminie Dębica i Ropczyce. W przerwie między etapami w Głobikowej planujemy, przejażdżki na dinozaurze oraz zapoznanie się z okolicą z 20 metrowej wieży widokowej. Wyniki osiągnięte z tych prób będą podstawą do klasyfikacji w rajdzie. Pod koniec dnia podobne widoki oglądać będziemy z wieży widokowej w Granicach Chechelskich. W trakcie imprezy przewidziana jest konferencja prasowa oraz spotkanie z władzami województwa podkarpackiego, samorządami gmin i powiatu Sędziszowsko – Ropczyckiego. W niedzielę planujemy przeprowadzenie wyścigu górskiego w rejonie kapliczki myśliwskiej Jana Pawła II w Porębach koło Ropczyc.

W imprezie zapowiadają swój udział załogi dziennikarskie z Ukrainy i Litwy. Poza krajowymi dziennikarzami przewidziany jest udział załóg klubu seniorów Automobilklubu Polskiego, załogi startujące w "Classicauto Cup" oraz reprezentanci AK Stomil w Dębicy.

Zarząd AK Stomil Dębica


Nasi partnerzy: