środa, 07.06.2023r.
Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta

2009-07-08

Ponownie gościmy w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim

Na początku wiosny mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Gminie Wielopole Skrzyńskie, gdzie przeprowadziliśmy  wyścig samochodowy na trasie Wielopole Skrzyńskie - Sośnice. Tym razem w Ropczycach, gościnnie organizujemy „naukę jazdy” na drodze łączącej  ul. 3 Maja z ul. Borki Chechelskie. Mimo trudności jakie występują w gminie i powiecie po niedawnej powodzi, jesteśmy tutaj mile widziani przy pozytywnej, rzetelnej współpracy,  co przejawia sie dobrą atmosferą i działaniem w kierunku rozwoju turystki i sportów samochodowych.

W imieniu  organizatorów: Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Burmistrza Ropczyc, Automobilklubu „Stomil” w Dębicy, oraz sponsora imprezy Firmy MOTO-HURT z Ropczyc, serdecznie zapraszam wszystkich posiadaczy „paru kropli benzyny we krwi”, w dniu 26 lipca 2009r. na w/w drogę,  potocznie nazywaną „gajówką” na kolejne ściganie, zarówno zrzeszonych zawodników w PZMOT jak i wszystkich amatorów sportów samochodowych.

Szczegółowe dane imprezy przedstawiamy w załącznikach. Przestrzegamy, że przygotowywana trasa mimo swej  atrakcyjności jest trudna technicznie. Należy podkreślić, że trasa przebiega w trudnym terenie, jest wąska, kręta, wśród uprawnych pól i zagajników. Na tej trasie,  brak jest poboczy,  co uniemożliwia manewry wyprzedzania. Postój przed startem i po mecie jest możliwy tylko w Rynku w Ropczycach. Dla zawodników przekazujemy informację, że na jazdę w trakcie wyścigu, wykorzystujemy tylko podłoże asfaltowe z zakazem jeżdżenia po polach i zaroślach. Dodatkowym utrudnieniem są na tej drodze częste  tzw. „hopki”, na które należy szczególnie uważać w trakcie wyścigu.

Kibiców informujemy, że przy trasie wyścigu brak jest miejsc na parkowanie samochodów należących do kibiców. Samochody kibiców parkujemy na ul. 3 Maja oraz przy ul. Leśnej.  Organizatorzy wyznaczyli wyłącznie dwa miejsca widokowe dla obserwatorów wyścigu, z pieszym dojściem do ich miejsca, bez możliwości wchodzenia i przechodzenia przez  użytki rolne. Tylko przebywanie w tych miejscach gwarantuje bezpieczeństwo widzów i zawodników.

Serdecznie zapraszam  


Prezes AK Stomil Jerzy Matelowski

Do pobrania:

regulamin_ropczyce.doc
Zgloszenie.doc
Karta_BT.doc
Zalacznik do regulaminu.doc
Lista_zgloszen.xls
Wyniki.xls

Nasi partnerzy: