sobota, 25.06.2022r.
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

2009-08-29

Zawodnicy AK Stomil po Auto Sprincie w Tarnowie.

W sobotę 29 sierpnia na ulicach miasta Tarnowa odbyły się zawody samochodowe o nazwie Auto Sprint. Imprezę organizował zaprzyjaźniony AMK Tarnów, a pomiar czasu za pomocą fotokomórki prowadzili działacze AK Stomil w Dębicy. Tarnów przywitał na starcie naszych zawodników deszczem, co było złą wiadomością dla kibiców ale niekoniecznie dla 5 klubowych kierowców, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności w trudniejszych niż zwykle warunkach.

Mokry oraz bardzo śliski asfalt na próbie nie wybaczał błędów o czym szybko przekonał się Łukasz Patla, który na 1 przejeździe przy ok. 60km/h widowiskowo obrócił swojego Fiata 126p notując znaczne straty czasowe. Czysty 2 przejazd niestety nie pozwolił przebić mu się wyżej w końcowej klasyfikacji - zawodnik zajął 4 miejsce w klasie drugiej (do 1300ccm).

Paweł Prokop we Fiacie 126p po problemach z blokującym się układem hamulcowym nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki, co nie przeszkodziło mu równie widowiskowo obrócić samochód na szczęście już po mecie lotnej próby (5 miejsce w klasie 2).

Piotr Kudłacz (Ford Escort RS2000) po 2 bezbłędnych przejazdach zajął z dużym zapasem czasowym do następnego zawodnika 1 miejsce w klasie 4.

Andrzej Dykas walcząc o utrzymanie 1 miejsca w klasie po pierwszym przejeździe, na szybkiej szykanie lekko uderzył w krawężnik przednią oponą swojego Subaru Impreza GT powodując jej przebicie, co w konsekwencji doprowadziło do nieukończenia próby i zajęcia ostatniego 3-go miejsca w klasie 5.

W Subaru Imprezie WRX Adama Sidora już na 1 przejeździe posłuszeństwa odmówiło sprzęgło, pozostawiając go tylko z możliwością jazdy na jednym biegu. Adam jednak nie poddał się i przejechał obie próby zajmując w rezultacie 8 miejsce w klasie Gość z silnikami powyżej 2000ccm. 


pp


Nasi partnerzy: