sobota, 30.09.2023r.
Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

2009-12-14

Zwycięstwo AK Stomil w Bieczu.

Mistrzostwa Okręgu Rzeszowskiego w KJS w 2009 roku dobiegły końca. Ostatnią 8 eliminację - Zimowy Kręciołek Barbórka 2009 zorganizował Automobilklub Biecki. Kręciołkiem na szczęście był on tylko z nazwy, ponieważ koledzy z Biecza stanęli na wysokości zadania i zorganizowali dla zawodników 8 ciekawych drogowych prób zlokalizowanych w powiecie gorlickim.

Nasi zawodnicy nie zapomnieli jak sprawnie pokonywać drogowe odcinki i wrócili do Dębicy z kompletem pucharów. Najszybszą załogą w Rajdzie okazał się dębicki duet Andrzej Dykas i Mariusz Momola w Subaru Impreza GT. Zajęli oni 1 miejsce zarówno w generalce jak i w klasie 5. W klasie Gość Adam Sidor z Bartłomiejem Dziurzyńskim (Opel Astra GSI) zajęli 3 miejsce, przegrywając drugie tylko z powodu potrącenia szykany na odcinku. Dariusz Pietruszewski i Grzegorz Małozięć w Subaru Impreza GT już na 1 odcinku złapali "taryfę", co pomimo późniejszej czystej jazdy skutecznie zepchęło ich na 5 miejsce w klasie 5. Mocno obsadzoną klasę 4 kompletnie zdominował AK Stomil zajmując najwyższe lokaty:
1 miejsce Michał Kidawa / Wojciech Wysokiński - Honda Civic Type-R
2 miejsce Piotr Kudłacz / Piotr Bokota - Ford Escort RS2000
3 miejsce Wojciech Nagórzański / Sebastian Sokół - Renault Clio Sport
4 miejsce Paweł Ziaja / Paweł Kaput - Volkswagen Golf
Paweł Prokop z Patrykiem Kielarem we Fiacie 126p pomimo bezbłędnej jazdy nie byli w stanie nawiązać walki z mocniejszymi autami zajmując ostatecznie 4 miejsce w klasie 1.

Pomimo całej dywizji policjantów polujących na zawodników na dojazdówkach, wszyscy podkreślali dobrą organizację rajdu oraz wspaniałą atmosferę. Kolejny klub przekonał się, że organizacja odcinków drogowych jest słuszym krokiem. Pozostaje sobie tylko życzyć więcej takich rajdów i więcej takich wyników dla zawodników AK Stomil w Dębicy w sezonie 2010. 

Galeria zdjęć Pawła Dutki z rallyonline.pl

Galeria zdjęć ze strony www.rajdowy.blogspot.com

Przejazdy załogi Sidor / Dziurzyński

Przejazdy załogi Ziaja / Kaput

Przejazdy załogi Prokop / Kielar
pp


Nasi partnerzy: