sobota, 30.09.2023r.
Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

2010-01-05

Nowy sezon w AK Stomil.

Jeszcze nowy rok na dobrze nie zagościł w naszych kalendarzach, a my przedstawiamy Państwu nasz własny klubowy noworoczny kalendarz. I tak sezon zaczynamy zimową imprezą Samochodowych Zawodów Klubowych o Puchar Burmistrza Ropczyc oraz Starosty Ropczycko – Sędziszowskiego w dniu 21 lutego. Następne imprezy odbędą się kolejno:

  • 16 maja - Wyścig o Puchar Wójta Wielopola Skrzyńskiego w Brzezinach Górnych
  • 20 czerwca – Wyścig o Puchar Prezesa Zarządu Omega Pilzno ITIS w Mokrzcu
  • 18 lipca z okazji Dni Brzostka zawody klubowe w Siedliskach Bogusz
  • 17 – 19 września Rajd Dziennikarzy

Wyścig w dniu 21 lutego planujemy przeprowadzić na trasie Gnojnica Dolna – Ropczyce, ul. Ogrodnicza. Kręta trasa przypominająca Zapole z Rajdu Dziennikarzy na jeszcze węższej drodze, prawdopodobnie będzie pokryta śniegiem, a pod nim jest asfalt z 2 dziurami na 550 metrze. Fotografie z startu i mety oraz migawki z tej trasy, biegnącej wśród pól i zagajników przedstawimy później. Są także 2 dobre miejsca widokowe dla kibiców, chociaż dostęp do nich jest tylko pieszo wzdłuż trasy, po której w trakcie wyścigu nie będzie można się przemieszczać. Dojazd do startu po drodze asfaltowej, natomiast cała pętla wynosić będzie 5 km. Niedaleko od startu, w budynku Szkoły Podstawowej w Gnojnicy Dolnej zlokalizowane będzie Biuro Zawodów (odprawa oraz rozdanie nagród) oraz bufet dla startujących. Będziemy się uczyć jazdy w zimowych warunkach na polskich drogach, słabo odśnieżanych. Doświadczenie tu zdobyte będzie potrzebne przy normalnej jeździe. Zapraszamy zawodników oraz kibiców.

W 2010 roku przewidujemy również szkolenia - zawody dla dzieci i młodzieży wg harmonogramu Turniejów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zatwierdzonego 2 grudnia 2009 roku (w załączeniu).


pp

Do pobrania:

harmonogramBRD.doc

Nasi partnerzy: