sobota, 30.09.2023r.
Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

2010-02-07

Komunikat o stanie trasy wyścigu Sośnice 2010.

W dniu dzisiejszym do 600 metra od startu trasa była przejezdna, natomiast w południe dmuchawa wirnikowa udrożniła przejazd na całym odcinku trasy. Stan przejezdności będzie utrzymywany do 21.02.2010. Pod kołami mamy 2 centymetrową warstwę lekko ubitego śniegu, natomiast na poboczach utworzyły się bandy śnieżne od kilkunastu centymetrów do ponad metrowej wysokości. Utworzył się idealny odcinek wyścigowy do szkolenia się w jeździe podczas typowo zimowych warunków w trakcie naszej imprezy. W przypadku nagłego ocieplenia na trasie będziemy mieć asfaltową nawierzchnię.

Jak dojechać do odcinka:

  1. Od strony Rzeszowa jedziemy drogą nr 4 do Ropczyc i dalej na południe dobrze odśnieżoną drogą nr 986.
  2. Od strony Tarnowa drogą nr 4 do Pilzna i dalej na południe w kierunku Jasła drogą nr 73 do Kamienicy Dolnej, by tam skręcić na wschód przez Siedliska – Grudną Górną – Brzeziny.
  3. Od strony Jasła (Gorlic, Limanowej) do Brzostka i Kamienicy Dolnej na północ drogą nr 73, dalej w Kamienicy na wschód przez Siedliska – Grudną Górną – Brzeziny.
  4. Z Dębicy przez Pilzno lub Ropczyce, wyżej opisanymi dojazdami. Drogi przez Kamieniec lub Południk bywają nieprzejezdne.
  5. Od strony Krosna – jedziemy drogą nr 990 w kierunku Frysztaka, by kolejno drogą nr 988 dojechać do Wiśniowej, skąd na północ jedziemy drogą nr 986 w kierunku Wielopola.

Pragniemy zaznaczyć, że większość dróg na terenie gminy Wielopole Skrzyńskie posiada naturalną przejezdność, gdyż zabezpieczona jest przed śniegiem i zaspami ciągami z płotków przeciwśnieżnych – przez to poruszanie się w tym rejonie jest często dużo łatwiejsze niż na drodze krajowej nr 4, na której o płotkach zapomniano.

Zmagania startujących w wyścigu najłatwiej obserwować będzie można przez lornetki z odległości 200 – 300 metrów z sąsiadującą z trasą drogi Wielopole – Wytrząska. Aby obserwować z pobocza trasy wyścigu w miejscach przewidzianych do obserwacji należy ubrać się w ciepłe, wysokie buty z opaskami lub na miejsce obserwacji przyjechać na nartach ze względu na duże zaśnieżenie.

Dziękujemy Wójtowi Wielopola Skrzyńskiego – Panu Czesławowi Leji za pomoc w przygotowaniu nam trasy wyścigu.

Zapraszamy!!

AKTUALIZACJA: Informujemy, że samochody posiadające instalację LPG lub CNG są dopuszczone do startu w imprezie pod warunkiem startu z pustą butlą, natomiast nie dopuszczamy startu na oponach z kolcami.

W imieniu organizatorów i uczestników Jerzy Matelowski


Nasi partnerzy: