środa, 07.06.2023r.
Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta

2010-08-08

AK Stomil po Rajdzie Rzeszowskim.

Największą imprezą rajdową w naszym regionie jest Rajd Rzeszowski, który w tym roku został rozegrany w dniach 6-7 sierpnia. Na rampie startowej stanęła cała czołówka polskich rajdów, zawodnicy rywalizujący w Mistrzostwach Słowacji m.in. w samochodach klasy WRC, zawodnicy walczący w Pucharze Strefy Europy Centralnej FIA oraz zawodnicy z Rajdowego Pucharu Polski. W tym ostatnim wystartowała dębicka załoga Adam Sidor / Bartłomiej Dziurzyński w Oplu Astra GSi. Po pierwszej pętli zajmowali oni doskonałe 2 miejsce w klasie Astry. Niestety na drugim przejeździe odcinka Konieczkowa na 5 kilometrze złapali kapcia i do końca oesu jechali na resztkach opony odnotowując duże straty. Ta przygoda spowodowała, że na mecie załoga zameldowała się na 3 miejscu w klasie Astry oraz 9 w klasyfikacji generalnej.

Adam Sidor: Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny jesteśmy na mecie w dodatku z tak dobrym wynikiem. Była szansa na wyższą lokatę, ale takie są rajdy - kapcie się zdarzają. Jazda 100 km/h na samej feldze była naprawdę ciężka - w zakrętach trzeba było sobie pomagać ręcznym, ale udało się. Rzeszowskie odcinki jak zwykle były bardzo wymagające dlatego puchar zdobyty tutaj cieszy jeszcze bardziej. Dziękujemy ekipie serwisowej w szczególności Maćkowi Żybura z serwisu M-Car w Dębicy oraz sponsorom: Omega Pilzno, Moto-Hurt Ropczyce, Sieć Serwisowa Degum, ZPN Tabor, Woldrex, Automobiles oraz Krzysztof Sarama - baterie i części do lokomotyw za kolejny start i obiecujemy dalszą walkę.

Bartłomiej Dziurzyński: Z rajdu na rajd notujemy postęp - to cieszy. Po raz pierwszy też wygraliśmy odcinek w klasie, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość. W trakcie radju mieliśmy problemy z grzejącym się silnikiem oraz złą pracą zawieszenia na szybszych partiach, ale udało się osiągnąć metę, więc jesteśmy zadowoleni. Do zobaczenia na Rajdzie Wisły we wrześniu.

Po zawodnikach z RPP startowali zawodnicy z licencją RII jadący bez pomiaru czasu. Wśród nich znajdowała się dębicka załoga Michał Kidawa / Wojciech Wysokiński - Honda Civic Type-R. Zawodnicy ukończyli swój pierwszy tego typu rajd i zapowiadają, że to nie koniec ich startów.

W Rajdzie Rzeszowskim w samochodach funkcyjnych jechało również 2 załogi AK Stomil. Jako samochód K - Andrzej Dykas / Waldemar Ulak - Subaru Impreza GT oraz jako 0R - Paweł Prokop / Jakub Pękala - Renault Megane Coupe.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie barw klubowych.
pp


Nasi partnerzy: