sobota, 25.06.2022r.
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

2010-11-09

Klubowe maluchy w Tarnowie.

Początek listopada jest nieoczekiwanie dosyć ciepły i przyjemny, więc w sobotę 6 listopada dwóch zawodników AK Stomil, których mottem jest "głośno i bokiem" postanowiło wybrać się do Tarnowa, gdzie tamtejszy Automobilklub zorganizował Moto-Halloween. Mowa tutaj o Łukaszu Patla i Pawle Prokop, którzy to w swoich Fiatach 126p pojawili się na placu "Kapłanówka" na typowym kręciołku aby pobawić trochę siebie oraz kibiców.
Ale czymże jest zabawa bez odrobiny rywalizacji, dlatego nasi zawodnicy - obsadzeni tym razem w klasie FSO/FSM razem z trzecim Fiatem 126p, dwoma Polonezami oraz Fiatem 125p postanowili trochę zawalczyć.

Paweł Prokop: Na początku organizatorzy chcieli zrobić tylko 2 przejazdy, dlatego mając 1 miejsce w klasie po 1 przejeździe, drugi pojechałem troche zbyt spokojnie i "na okrągło" tracąc dużo czasu na wyjściach z słupków. Rajdy są jednak nieprzewidywalnym sportem i uczą, że nigdy nie można odpuścić, dlatego na koniec musiałem zadowolić się 2 miejscem. Mimo wszystko bardzo się cieszę, świetnie się bawiłem i miałem dobry trening przed KJSem w Jaśle.

Łukasz Patla: Pierwszy przejazd pojechałem dla kibiców ciągnąc za ręczny gdzie tylko się dało. Było fajnie ale straciłem troche czasu. Drugi przejazd pokonałem bardzo czysto i szybko. Myślałem, że to koniec zawodów ale na szczęście impreza odbywała się sprawnie, dlatego organizatorzy zadecydowali o zrobieniu trzeciego przejazdu i wzięciu sumy dwóch najlepszych do klasyfikacji końcowej. Paweł w 3 przejeździe wykręcił bardzo dobry czas, ale wytrzymałem presję, poprawiłem go jeszcze o 0,5 sekundy i dzięki temu mogłem się cieszyć z 1 miejsca w klasie.

W generalce nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 14 i 18 miejsce na 35 startujących. Gratulujemy.


pp


Nasi partnerzy: