sobota, 25.06.2022r.
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

2011-04-11

Rajd Świdnicki Krause zakończony.

Tragicznie zakończył się Rajd Świdnicki Krause 2011. W niedzielę, podczas drugiego dnia zmagań na 11 odcinku specjalnym załoga Sylwester Olszewski / Michał Całek w Hondzie Civic Type-R wypadła z drogi. W wyniku wypadku śmierć poniósł kierowca. Jako rajdowi koledzy łączymy się w bólu z rodziną zawodnika.

Omega Pilzno Rally Team może uznać ten Rajd za udany chociaż niedosyt pozostaje.
Adam Sidor: Pierwszy dzień Rajdu dostarczył nam dużo emocji. Były kapcie, ratowania oraz obcierka o drzewo w której ucierpiała klapka wlewu paliwa. Na metę wjeżdzaliśmy na drugim miejscu w markowej klasie Astry. Ku naszemu zdziwieniu po decyzjach przy "zielonym stoliku" spadliśmy na 3 miejsce. Drugiego dnia bardzo zmotywowani przystąpiliśmy do dalszej walki, niestety tragedia przerwała zmagania sportowe i w momencie przerwania Rajdu zostaliśmy na 2 miejscu w klasie tracąc tylko 2,7 sek do pierwszego miejsca.

Bartek Dziurzyński: Zajęte miejsca w obu rundach cieszą, ale tragedia na Rajdzie oraz dziwna decyzja ZSS przysłania naszą radość. Rajd był naprawdę ciekawy, a kultowy odcinek Michałkowa poprostu przerósł nasze oczekiwania. Wąsko, kręto, szybko, syf, szczyty tego poprostu nie da się opisać - to trzeba przejechać. Dziękujemy naszym sponsorom: Omega Pilzno, Moto-Hurt Ropczyce, sieć serwisowa Degum, ZPN Tabor oraz Automobilklubowi STOMIL w Dębicy za wspieranie naszych startów i do zobaczenia na Rajdzie Mazowieckim.

Ravi Galicja Rally Team miał niestety mniej szczęścia i cały rajd walczył z problemami technicznymi w Hondzie zamiast z odcinkami. Efektem są dwa ósme miejsca w klasie N3.

Mimo wszystko zawodnikom gratulujemy ukończenia tak trudnej imprezy i zachęcamy do kibicowania naszym załogom.

Przejazdy załogi Sidor/Dziurzyński

Przejazdy załogi Sidor/Dziurzyński
pp


Nasi partnerzy: