sobota, 25.06.2022r.
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

2011-05-12

Wiosenne zmagania rowerzystów

Słoneczna aura towarzyszyła zmaganiom rowerzystów podczas finału powiatowego XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W sobotnie przedpołudnie 30 kwietnia, na starcie stanęło 6 zespołów ze szkół podstawowych oraz 5 zespołów ze szkół gimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali o prawo startu w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Jaśle i w Tarnobrzegu.

Jak co roku rywalizacja przebiegała w czterech konkurencjach: rozwiązywanie testów z przepisów ruchu drogowego, jazda po sprawnościowym torze przeszkód, jazda w miasteczku komunikacyjnym i udzielanie pierwszej pomocy.

Od początku prym wiodły drużyny z Zespołu Szkół w Czarnej i w efekcie pewnie zwyciężyły. W kategorii szkół gimnazjalnych drugą lokatę zajęło Gimnazjum w Jaworzu Górnym, a trzecie Gimnazjum w Róży. W kategorii szkół podstawowych drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy, a trzecie Szkoła Podstawowa w Róży. Pierwsza trójka wśród gimnazjalistów, to: Mateusz Średnicki, Sebastian Sitko i Jakub Dzwoniarek, wśród młodszych uczniów: Kacper Waśko, Maciej Para, Jakub Wulkowicz.
Organizatorami Turnieju byli: Zespół Szkół w Czarnej, GCKiP w Czarnej, Automobilklub Stomil Dębica, Policja.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał nadkomisarz Waldemar Mytkoś z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy oraz aspirant Jerzy Labak, a także członkowie AK Stomil: Stanisław Kulig i Tadeusz Niedźwiedź.

Podziękowania należą się pracownikom szpitala w Dębicy, którzy prowadzili konkurencję udzielania pierwszej pomocy, a na zakończenie zawodów zaprezentowali technikę wykonywania skomplikowanych opatrunków.

Nagrody, które wręczał uczestnikom Turnieju Starosta Powiatu Dębickiego – Pan Władysław Bielawa, oraz wiceprezes AK Stomil Dębica – Pan Leszek Sieradzki, ufundowali: Starostwo Powiatowe w Dębicy, GCKiP w Czarnej, Automobilklub Stomil Dębica (rower dla najlepszej drużyny), Pan Marian Madej, Pan Mariusz Mrzygłód, Panowie Artur Rokita i Grzegorz Kizior.

galeria zdjęć

Jerzy Ostręga – opiekun drużyn z Czarnej


Nasi partnerzy: