piątek, 19.04.2024r.
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

2013-09-30

Zwycięstwo naszych zawodników w trialu

W dniach 27-28 września w Szklarskiej Porębie odbyła się XI i XII eliminacja Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w trialu motocyklowym, czyli Jubileuszowy 65 Rajd Sudecki. Imprezę tą w przepięknej scenerii Gór Sudeckch zorganizowała TMSM Sparta Wrocław. Odcinki jazdy obserwowanej usytuowane były w lesie, na niespotykanych gdzie indziej okrągłych kamieniach. Biuro rajdu znajdowało się w Ośrodku Wypoczynkowym Sudety, gdzie nocleg znalazło większość zawodników i członków ekip. Takie rozwiązanie sprzyjało odpowiedniej integracji środowiska. Nasz Klub reprezetowało tym razem 7 zawodników. Dla trzech z nich był to debiut w zawodach.

W XI eliminacji rozgrywanej wyjątkowo w piątek w Pucharze Polski w klasie otwartej zwyciężył Wojciech Bolek z AK Stomil (13pkt), drugi był Jacek Błaszczyk z MKS Zjednoczeni Stryków (18pkt), a trzeci Konrad Susz z AK Stomil (24pkt). Pozostali zawodnicy AK Stomil zajęli: 10 miejsce Grzegorz Grabowy (50pkt), 11 - Tomasz Susz (55pkt), 12 - Patryk Cholewa (67pkt), 16 - Maciej Dubiel (88pkt). Trzynastolatek Patryk Susz zdołał przejechać dwie pętle, ale nie ukończył zawodów. W piątek wieczorem odbyło się spotkanie zawodników, na którym omawiano projekty zmian w regulaminie. Wybrano także radę zawodników do kontaktu z PZM.

W sobotniej XII eliminacji ponownie zwyciężył Wojciech Bolek (15pkt) przed Jackiem Błaszczykiem z MKS Zjednoczeni Strychów (19pkt) oraz Łukaszem Błaszczak z TUR-MOT Turek (22pkt). Miejsca pozostałych klubowiczów: 5 - Konrad Susz (26pkt), 10 - Grzegorz Grabowy (52pkt), 12 - Tomasz Susz (57pkt), 16 - Patryk Cholewa (69pkt) i 19 - Patryk Susz (130pkt).

Po zakończeniu zmagań odbyło się wręczenie nagród za Rajd Sudecki, a także za zakończony sezon w Pucharze Polski. Na podium klasy otwartej w sezonie 2013 znalazło się dwóch naszych zawodników. Zwyciężył Konrad Susz, drugi był Wojciech Bolek. Na 11 miejscu sklasyfikowany został Grzegorz Grabowy, na 14 Patryk Cholewa, na 24 Tomasz Susz, na 34 Maciej Dubiel i na 36 Patryk Susz.

wyniki

Prezes AK STOMIL Jerzy Matelowski: Cieszymy się, że Puchar Polski 2013 znalazł się w rękach członków naszego Klubu. Serdecznie gratulujemy zawodnikom!