sobota, 25.06.2022r.
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

2015-04-28

Weekendowe starty naszych zawodników

W niedzielę 26 kwietnia, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się dwie rajdowe imprezy, w których udział brali nasi zawodnicy. W Bieczu odbył się KJS Wiosenny Super Oes, zawodnicy mieli do przejechania 3 próby krętej i miejscami brudnej trasy. Na starcie pojawiło się 39 załóg, a nasz klub był reprezentowany przez:
Marcin Opora / Damian Mastyj - Peugeot 106 - 4 miejsce w klasie 2
Darek Szczepanik / Seweryn Stodolak - Honda Civic - 6 miejsce w klasie 2
Adam Florkiewicz / Dariusz Panek - Fiat Cinquecento - 4 miejsce w klasie 1

Z kolei na torze w Biłgoraju odbył się RallySprint, w którym wziął udział Paweł Prokop we Fiacie 126p. Zawodnicy mieli do pokonania 2 próby sportowe po kilka okrążeń toru kartingowego. Przed i po zawodach tor był udostępniony dla zawodników, co dawało szanse przetestowania samochodu oraz nabicia cennych kilometrów oesowych. Nasz zawodnik zdobył 4 miejsce w klasie 1, ale co ważniejsze zrobił ponad 30 km oesowych.

Największe wrażenie jednak robi podejście organizatora - Automobilklubu Biłgorajskiego do zawodników, wyrażające się stwierdzeniem Prezesa, że "to regulaminy są dla zawodników, a nie zawodnicy dla regulaminów". Zgodnie z tą zasadą zawody odbyły się w luźnej i przyjaznej atmosferze, podobnej do brytyjskich Track Dayów, gdzie to zawodnicy współdecydowali o przebiegu trasy i ilości okrążeń. Regulamin imprezy zawierał się w kilku zdaniach, harmonogram czasowy był tylko umowny, a homologacje E, ulubione w tym sezonie przez działaczy PZM, miały zastosowanie tylko do liści na drzewach. Zawody więc były bardzo udane, bezpieczne i z czystym sumieniem można je polecić wszystkim, którzy chcą zacząć przygodę z motorsportem.

najlepsze ujęcia z zawodów w Bieczu
pp


Nasi partnerzy: