sobota, 25.06.2022r.
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

2015-05-04

VII Rajd Nocy Muzeów

Już w piątek 15 maja odbędzie się VII edycja Rajdu Nocy Muzeów pojazdów historycznych. Pierwsi uczestnicy rajdu przyjadą do podrzeszowskiej miejscowości, na wzgórze w Siedlisku Janczar w Pstrągowej. Stamtąd, o godzinie 10:00, 16 maja 2015 (sobota) wystartuje Rajd. W Pstrągowej odbędzie się pierwsza próba sprawnościowa. Potem bardzo ciekawą trasą historyki przemieszczą się w kierunku miasta Strzyżów, a przejeżdżając drogą natrafią na potężne drzwi z podziemnym poniemieckim tunelem o długości blisko 500 metrów, który mieści się w Żarnowej koło Strzyżowa. Tam nie będą działać gps-y i inne urządzenia, jednak zgubić się będzie trudno ponieważ schron ma tylko dwa wjazdy. Jest to jeden z kompleksów bunkrów przygotowany do bezpiecznego schowania się przed wrogiem i rozładunku tajemniczych pociągów.

W wspomnianym mieście Strzyżowie będzie możliwość zaprezentowania się przed publicznością, a potem wyjazd w kierunku kolejnych etapów. Będzie zwiedzanie podziemi czudeckiego kościoła, oraz wejście na wzgórze zamkowe w Czudcu. Kiedyś mieścił się tam zamek graniczny, który jeszcze w 1624 roku odpierał najazd tatarski, a obecnie niewiele z niego zostało i prawie wszyscy o nim zapomnieli. Na trasie będzie jeszcze wiele innych atrakcji, w tym próba sprawnościowa górska w Niechobrzu i jazda na regularność.

Wieczorem kolejna atrakcja i Konkurs Elegancji na rynku w Boguchwale. Podczas prezentacji wszyscy będą mogli konkurować swoimi pojazdami, ale punktowane będą także stroje powiązane z epoką pojazdu, oraz sposób prezentacji.

Perełką całej imprezy będzie pokaz historycznej rajdówki Audi Quattro S1 sportowej grupy Motorsport Bełtowski – auta które odmieniło oblicze rajdów wkraczając w najszybszą i najmocniejszą grupę rajdową B. Grupa B została zlikwidowana ze względu na bezpieczeństwo i dopiero po kilku latach wprowadzono następcę najmocniejszych pojazdów w historii rajdów, grupę WRC.

W niedzielę dzień rozpocznie się zlotem, jednak dla uczestników rajdu to nie będzie koniec imprezy bo oni będą mieli przeróżne zadania do wykonania, a dla wszystkich chętnych rozegra się dodatkowa konkurencja. Będzie to Super OS Boguchwała. Wszyscy z adrenaliną w sercu, nie ważne jakim pojazdem i z którego roku będą mogli wystartować w tej konkurencji (dotyczy uczestników rajdu). Tutaj nie zabraknie pokazowych przejazdów kilku rajdówek, ale przede wszystkim zobaczymy Audi Quattro S1 w swoim żywiole. Za kierownicą Audi zasiądzie Marcin Bełtowski kierowca rajdowy i wyścigowy. Około godziny 17 odbędzie się uroczyste zakończenie imprezy i wręczenie pucharów.

W niedzielę od godziny 9:00 zapraszamy wszystkich którzy posiadają zabytkowy samochód, motocykl albo ciekawy pojazd na X Zlot Pojazdów Zabytkowych. Zlot jest bezpłatny i będzie się odbywał w godzinach 9:00 – 17:00 na płycie rynku w Boguchwale.      

    15 maja 2015, piątek: rozpoczęcie imprezy w Pstrągowej ”Siedlisko Janczar”(integracja)
    16 maja 2015 sobota
    10:00 – 11:00 start do rajdu i OS Janczar
    11:00 – 12:30 CKP Dobrzechów – próby techniczne, pokazy pojazdów zabytkowych
    12:00 – 14:00 Prezentacja zabytkowych pojazdów „W Samo Południe” Rynek Strzyżów
    13:40 – 15:00 Przejazd przez Tunel Żarnowa
    14:40 – 16:30 Rynek Czudec
    16:20 – 17:00 OS Niechobrz ( próba sprawnościowa Krzyż Milenijny)
    20:00 – 22:00 Boguchwała Konkurs Elegancji – prezentacja zabytkowych pojazdów
    17 maja 2015, niedziela
    9:00 – 17:00 zlot i wystawa pojazdów w Boguchwale – uczestnicy zlotu – wjazd jest bezpłatny.
    12:00 – 15:00 Próby sportowe, Super OS Boguchwała
    17:00 Uroczyste zakończenie rajdu i zlotu

Serdecznie zapraszamy uczestników oraz kibiców. Więcej informacji na stronie Automobilklubu Rzeszowskiego.

pp


Nasi partnerzy: