czwartek, 18.04.2024r.
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

2017-09-27

Nasz klubowicz w GSMP 2017

W tym roku Automobilklub STOMIL w Dębicy był reprezentowany w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski przez Piotra Jurkowskiego we Fiacie 126p. Nasz zawodnik wywalczył na koniec sezonu 1 miejsce w klasie E0-1150 oraz 3 w grupie E.

Piotr Jurkowski: Sezon 2017 był moim debiutem w GSMP. Początkowo w planie było przejechanie 2-3 weekendów wyścigowych, ale szczęśliwie udało się przejechać 5 weekendów, czyli 10 rund Mistrzostw Polski. Nie pojechałem tylko na Słowacji w Banovcach.
Mimo kilku drobnych awarii udało się ukończyć wszystkie rundy, w 9 z nich wygrałem w klasie E0-1150, a w jednej byłem 3. Ostatecznie na koniec sezonu wygrałem w klasie E0-1150 oraz zająłem 3 miejsce w całej grupie E0.
Ze swojej strony bardzo chciałbym podziękować swojej ekipie bez której nie udało by się powtórzyć tych wyników. Plany na przyszły sezon są, ale ilość startów uzależniona będzie od tego czy uda mi się znaleźć kogoś kto choć troszkę udzieli wsparcia finansowego.

Na ostatniej rundzie w Korczynie w organizacji Wyścigu pomagali sędziowie Automobilklubu STOMIL w Dębicy.