sobota, 25.06.2022r.
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

2019-10-08

Ukoronowanie wspaniałego sezonu

Bardzo udanie zakończyli sezon uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnej. We wrześniowym finale Europejskiego Turnieju Edukacji Drogowej (ETEC), w Genewie uplasowali się na 8 miejscu w gronie 22 zespołów. Świetnie zaprezentowaliśmy się w konkurencjach sprawnościowych, czyli na torze przeszkód i w miasteczku komunikacyjnym. Szanse na znacznie wyższą lokatę straciliśmy na zupełnie nowej konkurencji "Hazard Perceptions", która polegała na błyskawicznym wskazywaniu joystickiem potencjalnych zagrożeń dla jadącego rowerzysty. Uczniowie mieli założone gogle i poruszali się w wirtualnym mieście. Wiedza była, brakło zdolności manualnych. Kolejność drużyn na podium była zaskakująca. Wygrały Czechy, przed Słowacją i Serbią, a faworyzowane ekipy z Rosji zajęły odpowiednio miejsca 5, 6 i 10.

Organizatorzy zaplanowali wszystko z iście szwajcarską precyzją. Zapewnili szereg atrakcji, m. in. zwiedzanie zamku Chillon w Montreux i fabryki czekolady Cailler, gdzie każdy mógł do woli kosztować różnych rodzajów pysznych czekolad.
Przez te kilka dni świetnie bawiliśmy się, uczniowie nie odczuwali stresu, nie było presji na wynik. Sam wyjazd był dla nich nagrodą za zdobycie Mistrzostwa Polski, a osiągnięty, bardzo dobry, wynik jest ukoronowaniem całego sezonu. Wielkim przeżyciem dla uczniów były już 4 loty samolotem. Sama Genewa jest spokojnym i czystym miastem, pełnym urokliwych miejsc. I choć na ulicach na każdym kroku można dostrzec symbole bogactwa, sklepy i salony znanych na całym świecie szwajcarskich firm, ludzie są życzliwi i żyją bez pośpiechu, co widać szczególnie na drogach. Wielkie wrażenie wywarła na nas największa na świecie, 140-metrowa fontanna Jet dEau i krystalicznie czysta woda w Jeziorze Genewskim.
Turniejową atmosferę mogli poczuć rodzice, którzy wybrali się z nami do Szwajcarii. Głośno dopingowali naszych zawodników, razem tworzyliśmy niezwykle barwną i roześmianą grupę. Skład superdrużyny - Olga Jensz, Daria Malec, Kinga Skowron, Miłosz Szkodziński, Mateusz Kubicki.

galeria zdjęć

pp


Nasi partnerzy: