niedziela, 17.12.2017r.
Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

2017-12-15 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

IV Dębicka Motoorkiestra

Co roku Automobilklub STOMIL w Dębicy aktywnie włącza się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tym razem nie może być inaczej. Dlatego w dniu 14 stycznia 2018 zapraszamy wszystkich na VI Dębicką Motoorkiestrę, czyli zawody samochodowe dla nielicencjonowanych kierowców, które odbędą się w okolicach dębickiego rynku. Na trasie znanej z poprzednich edycji w godzinach 10-14 rywalizować będzie 35 załóg.

Następnie zapraszamy na przejazdy licytowane. Każdy będzie mógł zasiąść na prawym fotelu wybranej przez siebie rajdówki i doświadczyć jak czuje się rajdowy pilot na odcinku specjalnym. Licytacja przejazdów jak również innych gadżetów m.in. kalendarzy AK Stomil będzie odbywała się w muszli koncertowej na Rynku. Całkowity dochód zasili konto WOŚP. Przewidujemy dodatkowe atrakcje dlatego zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz facebooka.

Karta zgłoszenia pojawi się 18 grudnia, zawodników prosimy o jej dokładne wypełnienie, a w przypadku zgody na przejazdy licytowane prosimy o przesłanie wraz ze zgłoszeniem zdjęcia samochodu.

Do zobaczenia na trasie.

pp

Do pobrania:

reg_uzup_moto2018.pdf

2017-12-10 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Ostatni rajd sezonu.

W weekend odbyła się chyba ostatnia impreza samochodowa w tym roku, czyli 29 Rajd Podkarpacki w Krośnie. Był to połączony Rajd Okręgowy, Super KJS oraz KJS. Jak na grudzień przystało pogoda zmieniła się na dzień przed startem i zawodnicy musieli pokonywać trudne kręte odcinki po śniegu. Nasz klub był reprezentowany przez:
Robert Długopolski / Paweł Piczak - Renault Clio - 2 miejsce w klasie i generalce RO
Grzegorz Olszewski / Łukasz Patla - Opel Astra GSI - 1 miejsce w klasie K3 SKJS
Maciej Moskal / Szymon Kulerz - Opel Tigra - 3 miejsce w klasie K1 KJS
Mariusz Dubanik / Grzegorz Dubanik - Fiat Seicento - 1 miejsce w klasie Fiat KJS
Karol Solarz / Bartosz Dubiel - Fiat Seicento - 3 miejsce w klasie Fiat KJS
Adam Florkiewicz / Dariusz Panek - Fiat Seicento - 5 miejsce w klasie Fiat KJS

Wszystkim, którzy dotarli do mety tego trudnego rajdu serdecznie gratulujemy.

Podczas Rajdu, na odcinku Pietrusza Wola, sędziowie AK Stomil byli odpowiedzialni za pomiar czasu.

galeria zdjęć by W.Zborowski

galeria zdjęć by T.Kielar

galeria zdjęć by K.Klimek

pp


2017-11-28 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

W dniu 24 listopada w Hotelu Millenium w Żyrakowie odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2017 Automobilklubu STOMIL w Dębicy. W spotkaniu wzięli udział zarówno przedstawiciele lokalnych władz, Straży Pożarnej, Policji, Polskiego Związku Motorowego, sponsorów jak również zawodnicy nie tylko z naszego klubu.

Przedstawiliśmy działalność AK Stomil w bieżącym roku, zaprezentowaliśmy zawodników sekcji samochodowej, BRD oraz trialowej i ich osiągnięcia. Zawodnicy reprezentujący nasz klub oraz jego działacze otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na końcu odbyło się rozdanie nagród za sezon 2017 Pucharu Automobilklubu STOMIL w Dębicy. Po części oficjalnej na klubowych andrzejkach wszyscy bawili się do białego rana.

pp


2017-11-22 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Robert Wilk po Maluch Trophy 2017

W tym sezonie uczestniczyłem w sześciu eliminacjach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Dywizji Narodowej w klasie 8, nazwanej przez inicjatorów Maluch Trophy.

Pierwszą dla mnie eliminację (3 runda WSMP) potraktowałem zapoznawczo i pojechałem dość spokojnie z dużym zapasem. Taka jazda pozwoliła na zajęcie 8 miejsca w kwalifikacjach i później 6 miejsca w wyścigu.
W kwalifikacjach do 4 rundy byłem już o 3 sekundy szybszy, co dawało 6 pole startowe w klasie. Niestety po dość udanym starcie na 3 okrążeniu zgubiłem pasek wentylatora, co poskutkowało nowym motorem na następne zawody.
W 5 i 6 rundzie (15-16.07) miałem znacznie więcej szczęścia, ale i byłem trochę szybszy. Uzyskany czas 2:12.88 w kwalifikacjach przekładał się na 2 pole startowe w klasie. Pozycję tą po wielu przetasowaniach dowiozłem do mety. W niedzielę ukończyłem na 3 miejscu, po równie ciekawym wyścigu co w sobotę.
Ostatnie dwie rundy rozegrane także na Torze Poznań charakteryzowały się zmiennymi warunkami pogodowymi, w które nie zawsze udawało mi się wstrzelić. Obydwie rundy zakończyłem na 5 miejscu.
Ostateczne sezon skończyłem na 5 miejscu w klasie DN 8. Biorąc pod uwagę, że nie mogłem zaliczyć dwóch rund i jednej nie ukończyłem z powodu defektu, jestem zadowolony z wyniku.

Korzystając z okazji chcę podziękować Konradowi Tadla i całemu RS Factory za udostępnienie sprzętu i cenne rady, ekipie Maluch Trophy za miłą atmosferę i żonie Dorocie za cierpliwość.

galeria zdjęć

RW


2017-11-11 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Rajd Niepodległości 2017

Tradycyjnie już Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego w Święto Niepodległości zorganizował kolejną eliminację Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego. Ciekawe odcinki i ładna pogoda przyciągnęły na start 50 załóg. Wśród nich zawodnicy AK Stomil zajęli następujące miejsca

Andrzej Kaczmarek / Dominik Pasek - Seat Leon - 1 miejsce w klasie K4 i generalce
Andrzej Dykas / Waldemar Ulak - Subaru Impreza STI - 6 miejsce w klasie K4
Grzegorz Olszewski / Łukasz Patla - Opel Astra GSi - 1 miejsce w klasie K3
Wojciech Kędzior / Mateusz Trznadel - Renault Clio - 7 miejsce w klasie K3
Karol Solarz / Bartosz Dubiel - Fiat Seicento - 2 miejsce w klasie Fiat
Adam Florkiewicz / Dariusz Panek - Fiat Seicento - 3 miejsce w klasie Fiat
Dominik Przywara / Aleksandra Piekarska - Renault Clio Sport - nie ukończyli
Maciej Moskal / Wojciech Novak - Opel Tigra - nie ukończyli
Mariusz Dubanik / Grzegorz Dubanik - Fiat Seicento - nie ukończyli
Patryk Szalacha / Mateusz Banaś - Fiat Seicento - nie ukończyli

Tym co szczęśliwie dotarli do mety serdecznie gratulujemy.

galeria zdjęć by W.Zborowski

galeria zdjęć by T.Kielar

pp


Nasi partnerzy:Projekt i wykonanie UniHost.pl