poniedziałek, 27.03.2017r.
Imieniny: Ernesta, Jana, Marka

2017-03-19 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Rajdowe pożegnanie zimy

W ostatni dzień zimy, czyli 19 marca odbył się Super Oes Baj - 1 eliminacja Pucharu AK Stomil oraz Mistrzostw Galicji. Pogoda była słoneczna, ale jak na zimę przystało był też lodowaty wiatr oraz krótkie opady śniegu. Na starcie w miejscowości Brzeziny zameldowało się 36 załóg, na które czekały 3 przejazdy drogowego odcinka Baj-Zalas. Zawody przebiegły bardzo sprawnie i szybko, a na mecie z miejsc na podium cieszyli się:

klasa K1
1. Daniel Sokołowski / Dagmara Sanocka - Suzuki Swift
2. Jerzy Niemiec / Tomasz Saganowski - Fiat Seicento
3. Jacek Wronkowicz / Wiesław Orliński - Peugeot 106
klasa K2
1. Przemysław Pomprowicz / Przemysław Pypeć - Honda Civic
2. Grzegorz Pawlik / Mateusz Bosak - Citroen Saxo
3. Piotr Pastuła / Daniel Kamiński - Peugeot 106
klasa K3
1. Grzegorz Olszewski / Łukasz Patla - Opel Astra GSi
2. Wojciech Kędzior / Mateusz Trznadel - Renault Clio
3. Paweł Prokop / Konrad Lipiński - BMW 320
klasa K4
1. Piotr Kudłacz / Rafał Szerszeń - Mitsubishi Lancer EVO
2. Adam Radwański / Tomasz Niepołomski - Subaru Impreza GT
3. Andrzej Kaczmarek / Dariusz Gawlik - Seat Leon
klasa K5
1. Kamil Sakłak / Klaudia Durołek - Fiat 125p PROTO
2. Marcin Tabasz / Marek Szęszoł - Fiat 126p
3. Patryk Setlak / Sebastian Niemiec Fiat 126p
klasa Gość
1. Łukasz Kalicki / Konrad Bukowski - Honda Civic
2. Jerzy Suder / Konrad Jakubowicz - Mitsubishi Lancer EVO
3. Gabriel Kubit / Szymon Jakieła - Peugeot 206

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych zawodów, władzom gminy Wielopole Skrzyńskie, sponsorom, Policji oraz Straży Pożarnej. Zapraszamy na kolejne zawody.

galeria zdjęć by W.Zborowski

galeria zdjęć by D.Stec

galeria zdjęć by T.Kielar

galeria zdjęc by S.Skawiński

filmik z zawodów

pp

Do pobrania:

wyniki_baj_2017.xls

2017-03-13 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Zapraszamy na I rundę Pucharu AK STOMIL

Rok 2017, ruszamy i od razu gaz do podłogi. Po udanej Motoorkiestrze, zapraszamy na 1 eliminację Pucharu Automobilklubu STOMIL w Dębicy o nazwie Super Oes Baj 2017, która odbędzie się już 19 marca. Będzie to również 1 runda Mistrzostw Galicji w KJS, co z pewnością zwiększy frekwencję i podniesie poziom rywalizacji.
Ogólnie planujemy w tym roku aż 6 rund Pucharu oraz 2 niespodzianki, a odcinki zgodnie z nowym regulaminem będą miały długość 2km, także miłośnicy szybkiej jazdy nie będą się nudzić.

Aby wziąć udział w naszych zawodach, należy wysłać wypełnione zgłoszenie na adres: akstomil@poczta.fm. Trzeba mieć sprawne auto dopuszczone do ruchu drogowego oraz 2 kaski. Wszystkie szczegóły znajdują się w załączonych regulaminach.

Zapraszamy do udziału oraz kibicowania.

pp

Do pobrania:

reg_ramowy_galicja2017.pdf
reg_puchar_akstomil2017.pdf
reg_uzup_baj_2017.pdf
mapka_baj2017.pdf
zgloszenie_baj2017.doc
lista_zgloszen_Baj_2017.pdf
1 1 Komunikat dyrektora nr 1 Baj 2017 - zatwierdzony.pdf
prowizoryczna_lista_startowa_Baj_2017.pdf
Harmonogram_OA_BK_Baj_2017.pdf

2017-03-10 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Egzamin na licencję

Zarząd Okręgowy PZM w Krakowie przyjmuje zgłoszenia na egzamin na licencje samochodową RN, który odbędzie się dnia 27 marca 2017 roku o godzinie 18.00 w siedzibie ZO PZM w Krakowie przy ul. Bp. Tomickiego 4.

Do egzaminu zostaną dopuszczone jedynie osoby, które spełniają wszelkie wymogi zgodnie z regulaminem przyznawania licencji na 2017 r.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie ZO PZM Kraków: http://www.pzm.pl/zo/krakow/egzamin-na-licencje-rajdowa-samochodowa-rn-27-marca-2017, proszę odsyłać na adres: okss.krakow@pzm.pl.

OKSS Kraków


2017-03-07 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Finał X Jubileuszowej Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD

W dniu 22 lutego 2017r. w Czarnej miał miejsce trzeci i ostatni w tej edycji Ligi Mistrzów BRD, Turniej Rowerowy „Jeżdżę bezpiecznie”.

Na Podkarpacie dotarły ekipy z 8 województw. To najlepsi z najlepszych, wielokrotni medaliści Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Województwo zachodniopomorskie reprezentowały drużyny z Jesionowa, Przelewic i Żukowa, województwo warmińsko-mazurskie - ekipy z Nidzicy, z województwa łódzkiego przyjechali uczniowie z Koluszek, ze świętokrzyskiego - drużyny z Włoszczowy, z województwa śląskiego gościliśmy ekipę z Mazańcowic, z Mazowsza przybyli zawodnicy z Jedlińska, z Małopolski, uczniowie z Zakrzowa i Stroni, zaś z województwa opolskiego - ekipy z Kędzierzyna-Koźla.

Przyjazd ekip nastąpił już 21 lutego. Goście zostali zakwaterowani w Grand Chotowa Hotel Spa & Resort. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja władz samorządowych z opiekunami ekip. Nazajutrz uczniowie z 9 gimnazjów i 8 szkół podstawowych przystąpili do rywalizacji. Zanim to jednak nastąpiło Wójt Gminy Czarna uroczyście otworzył Turniej BRD. Wśród zaproszonych gości byli: Pan Jacek Matłok - przedstawiciel Starosty Powiatowego w Dębicy, Wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie – Pan Jan Jędrzejko, mł. insp. Zdzisław Sudoł – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Prezes Automobilklubu „Stomil” w Dębicy – Pan Bartłomiej Dziurzyński, komisarz Robert Kras i sierż. szt. Magdalena Baran z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, asp. sztab. Jerzy Labak – kierownik Posterunku Policji w Czarnej, Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Czarnej – Pan Artur Fronc, Dyrektor Zespołu Szkół w Czarnej – Pani Marta Markowicz, wicedyrektor - Pani Barbara Socha, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury
i Promocji w Czarnej – Pan Piotr Warżała, ratownicy medyczni z Dębicy – Pani Marta Pyskaty i Pan Szymon Chłościński. Nieco później dotarli: Starosta Powiatu Dębickiego – Pan Andrzej Reguła oraz Dyrektor WORD w Rzeszowie – Pan Janusz Stachowicz, który objął Patronat Honorowy nad Turniejem.

Pierwszą konkurencją była pierwsza pomoc. Wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjna była drużyna z Włoszczowy, zaś wśród młodszych uczniów maksymalną ilość punktów uzyskały ekipy z Czarnej i Koluszek. Po obiedzie zawodnicy przystąpili do pisania testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego. W tej konkurencji najlepsi okazali się gimnazjaliści z Zakrzowa oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu, tuż przed uczniami z Czarnej. Tak więc o ostatecznej kolejności miał zadecydować przejazd po rowerowym torze przeszkód. Klasą dla siebie byli uczniowie ze Stroni i gimnazjaliści z Czarnej. W ten sposób została ustalona kolejność drużyn w III Turnieju Ligi Mistrzów BRD. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła ekipa ze Stroni przed Czarną i Koluszkami. Wśród gimnazjalistów zwyciężyli uczniowie z Koluszek, przed Czarną (przy równej ilości punktów o kolejności zadecydował minimalnie lepszy test uczniów z woj. łódzkiego) i Włoszczową. Indywidualnie sukces zanotował uczeń ze Szkoły Podstawowej z Czarnej, Igor Wulkowicz, zajmując III miejsce.

W całej Lidze Mistrzów BRD bezapelacyjnie najlepsi okazali się zawodnicy ze Stroni, przed kolegami z Czarnej i Koluszek. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła drużyna z Koluszek, przed Zakrzowem i Włoszczową. Indywidualnie, w szkołach podstawowych, najlepszy okazał się Jakub Klimeczko ze Stroni, przed Natalią Nowak, również ze Stroni i Kubą Kaczorem z Włoszczowy. Najlepszym gimnazjalistą okazał się Piotr Haranek z Zakrzowa, wyprzedzając Filipa Sztukę z Włoszczowy i Anielę Zawiłę z Zakrzowa. Drużyny z Czarnej reprezentowali: szkoła podstawowa – Anna Puzon, Wiktoria Igras, Igor Wulkowicz, Eryk Szęszoł, gimnazjum – Przemysław Szot, Fabian Szęszoł, Szymon Toczyński.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczali uczniom: Wójt Gminy Czarna Józef Chudy, Dyrektor WORD w Rzeszowie Janusz Stachowicz, Prezes Automobilklubu „Stomil” w Dębicy Bartłomiej Dziurzyński oraz Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy (kom. Robert Kras, sierż. szt. Magdalena Baran) i Kierownik Posterunku Policji w Czarnej, asp. szt. Jerzy Labak. Miłym gestem ze strony organizatorów było wręczenie medali i upominków opiekunom wszystkim drużyn, którego dokonała Pani Marta Markowicz – Dyrektor Zespołu Szkół w Czarnej.

Nie sposób nie wspomnieć o sponsorach, dzięki którym zawody mogły się odbyć, a byli nimi:  Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Automobilklub „Stomil” w  Dębicy, WORD Rzeszów, Zespół Szkół w Czarnej, Pan Andrzej Grygiel – właściciel Grand Chotowa Hotel Spa & Resort, Pan Wacław Tryba Firma Regamet, Pan Mariusz Mrzygłód Firma Bratex, Pan Mirosław Cieśla Firma DREWBUD, Bilard Club Cafe u Królevica, GS Czarna, Pani Teresa Madej Restauracja-Hotel Wesoła.

Słowa podziękowania należą się również byłym uczniom z Zespołu Szkół w Czarnej, w przeszłości reprezentującym Czarną w Turniejach BRD. W sędziowaniu konkurencji toru przeszkód pomagali: Maciej Para, Kacper Waśko, Grzegorz Stawarz, Paweł Bałut, Sebastian Sitko, Mateusz Dulian.
Po zakończeniu Turnieju wszystkie ekipy udały się na nocleg do Chotowej, a rano, po śniadaniu, udały się w podróż powrotną do swoich miejscowości. Tym samym X Jubileuszowa Ogólnopolska Liga Mistrzów BRD została zakończona.

galeria zdjęć

Jerzy Ostręga - opiekun drużyn, organizator


2017-01-26 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Podsumowanie sezonu MOR 2016

Pojawiły się oficjalne wyniki końcowe Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS. Jak co roku wielu naszych zawodników startowało w tym cyklu, zdobywając następujące miejsca:

Adam Florkiewicz - Fiat Seicento - 4 miejsce w klasie Fiat

Mariusz Dubanik / Grzegorz Dubanik - Fiat Seicento - 7 miejsce w klasie Fiat

Wojciech Marciniec / Marcin Marciniec - Fiat 126p - 10 miejsce w klasie Fiat

Grzegorz Olszewski / Łukasz Patla - Opel Astra GSi - 2 miejsce w klasie 3

Piotr Kudłacz / Rafał Szerszeń - Mitsubishi Lancer EVO - 2 miejsce w klasie 4

Dodając do tych wyników punkty zdobyte przez: Wojciecha Kędziora, Kamila Sakłaka i Pawła Prokopa, zdobyliśmy III miejsce w klasyfikacji klubowej MOR 2016.

Biorąc pod uwagę kilka wycieczek poza drogę, które zaliczyli nasi zawodnicy w trakcie rund MOR, cieszymy się z osiągniętych rezultatów i wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

pp


Nasi partnerzy:Projekt i wykonanie UniHost.pl