piątek, 31.03.2023r.
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii

2023-03-19

Zawodnicy AK Stomil w Dębicy rozpoczęli zmagania w cyklu Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS 2023. 2 Rajd Ziemi Sanockiej, który odbył sie 12 marca przyciągnął na start 35 załóg z całego regionu i nie tylko. Wyróżniał się on na tle innych zawodów tym, że wszystkie 6 odcinków przebiegało w całości po drogach szutrowych. Na mecie zawodnicy podkreślali świetną organizację ze strony Koła Ziemi Sanockiej Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
Albert Florkiewicz / Adam Florkiewicz - Mitsubishi Outlander - 1 miejsce w klasie 1 oraz 1 w generalce
Jakub Czoch / Mateusz Czoch - Subaru Forester - 2 miejsce w klasie 1 oraz 2 w generalce
Dominik Momola / Kamil Momola - BMW e36 - 3 miejsce w klasie 1 oraz 4 w generalce
Andrzej Dykas / Marek Czarnota - Subaru Impreza - 6 miejsce w klasie 1 i 8 w generalce
Aleksander Bogusławski / Jakub Niemiec - Peugeot 106 - 1 miejsce w klasie 3 i 3 w generalce
Marcin Szczepan / Natalia Kędzior - Honda Civic - 3 miejsce w klasie 4
Patryk Szalacha / Konrad Sajdack - Fiat Seicento - 1 miejsce w klasie Fiat
Igor Maciechowski / Sebastian Kurtyka - BMW e36 - nie ukończyli
Jacek Bieszczad / Paweł Piczak - Honda Civic - nie ukończyli

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

pp


2023-01-30

Już po raz dziesiąty Automobilklub STOMIL w Dębicy wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w jej pięknej misji, robiąc to co potrafi najlepiej, czyli organizując zawody samochodowe. X Dębicka Motoorkiestra przyciągnęła na start 40 załóg oraz ogromną liczbę kibiców, którzy pomimo zimna wytrzymali do samego końca przejazdów pokazowych. A było co oglądać. Rano trasa była mokra i posypana piaskiem, co wykorzystali kierowcy tylnonapędowych samochodów, prezentując kibicom piękne boki. Na 2 i 3 przejeździe droga przesychała i pozwoliła zawodnikom skupić się na kręceniu coraz lepszych czasów. Po zakończeniu rywalizacji, szczęśliwcy którzy wylicytowali przejazdy pokazowe z zawodnikami zasiedli na prawych fotelach rajdówek. Zabawa trwała aż do zmroku.

Przez cały czas można było licytować gadżety przekazane przez sponsorów, posilić się bigosem czy też pączkami jednocześnie przyłączając się do najpiękniejszej orkiestry świata. Dzięki Wam zebraliśmy rekordową kwotę ok 13 000 zł. Dziękujemy.

Wyniki części sportowej przedstawiamy poniżej. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji.

pp

Do pobrania:

wyniki_klasy_motoorkiestra_2023.pdf
wyniki_generalka_motoorkiestra_2023.pdf

2023-01-17

Sezon Klasyka Toyota MR2

Team Toyota MR2 "Johny Speed" i S-ka zakończył wyścigowy sezon 2022. Rywalizacja toczyła się zasadniczo w dwóch seriach: Liqui Moly Classicauto Cup i Interia Drive Cup oraz okazjonalnie na Race Day. Wystartowaliśmy w 13 rundach i wszystkie ukończyliśmy w ścisłej czołówce. Sezon rozpoczęliśmy 30 marca na Torze Poznań, a zakończyliśmy 6 listopada na Silesia Ring. Rywalizacja odbywała się również na Motopark Ułęż, Tor Kielce, kilkakrotnie Tor Słomczyn oraz Slovakia Ring koło Bratysławy. Starty zakończyły się sukcesem we wszystkich kategoriach Classicauto Cup 1 miejsce Oldtimer 1600 oraz Mistrz grupy Vintage (najstarsza grupa). W Interia Drive Cup 1 miejsce Original 80 1600. Do końca trwała rywalizacja w gr Yaris Cup w klasie Race & Fun zakończona zdobyciem mistrzowskiego pucharu.

JB


2023-01-11

Automobilklub STOMIL w Dębicy zaprasza na jubileuszową X edycję Dębickiej Motoorkiestry, czyli medialnych zawodów samochodowych w samym centrum Dębicy. Idea jak co roku ta sama, czyli wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego oprócz sportowej rywalizacji odbędą się licytacje przejazdów oraz prezentów od sponsorów w muszli koncertowej na dębickim rynku.

Dodatkowo w tym roku Motoorkiestra będzie ostatnią 6 rundą Mistrzostw Galicji 2022, dlatego możemy liczyć również na wysoki poziom sportowy zawodów.


Zawodników prosimy o dokładne wypełnienie załączonego formularza zgłoszenia i przesłanie go na adres akstomil@poczta.fm wraz z potwierdzeniem wpłaty wpisowego. Zawodników zrzeszonych w AK Stomil prosimy również o uregulowanie składki członkowskiej za 2023 rok.

Kibiców zapraszamy od godziny 10:15. Do zobaczenia.

UWAGA: W związku z określoną pojemnością trasy X Dębickiej Motoorkiestry oraz ograniczeniem czasowym dostępności dróg lista rezerwowa zostaje zamknięta. Jednocześnie informujemy, że uczestnicy zgłoszeni na listę rezerwowa zostaną dopuszczeni do startu w momencie rezygnacji którejś z załóg z oficjalnej listy zgłoszeń. O tym fakcie zostaniecie Państwo poinformowani. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.  

Wszystkich zawodników prosimy o zapoznanie się z załączonymi komunikatami, informacją oraz listą zgłoszeń. Zmieniliśmy harmonogram czasowy zawodów, prosimy o stawienie się w biurze oraz na BK o wyznaczonych godzinach.

pp

2023-01-10

Wszystkich członków Automobilklubu Stomil w Dębicy zachęcamy do opłacenia składki członkowskiej na 2023 rok. Składki należy wpłacać przelewem na konto bankowe: Bank Nowy BFG 28 8642 1139 2013 3904 9399 0001, podając w tytule przelewu swoje imię i nazwisko wraz z dopiskiem „Składka członkowska 2023”. Wysokość składek w 2023 roku wynosi 100 zł, natomiast składka ulgowa dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów 50 zł. Zapraszamy również nowych członków do wstąpienia w szeregi naszego klubu.

pp


Nasi partnerzy: