piątek, 19.04.2019r.
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

2010-04-23 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Rowerowe zmagania w Pustkowie.

Jak co roku, wiosną rozpoczynają się zmagania rowerzystów, biorących udział w ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To już XXXIII edycja tego bardzo popularnego, wśród dzieci i młodzieży turnieju. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizują między sobą rozwiązując testy z przepisów ruchu drogowego, jeżdżąc w miasteczku komunikacyjnym i po sprawnościowym torze przeszkód oraz udzielając pierwszej pomocy.

21 kwietnia w Pustkowie miał miejsce finał powiatowy tegoż turnieju. Wystartowały najlepsze zespoły z gmin powiatu dębickiego. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Czarnej, zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych. Nawet deszczowa, wietrzna pogoda nie przeszkodziła im w pokazaniu kunsztu jazdy na rowerze. Dominowali oni również w testach i w pierwszej pomocy.

Gospodarzem turnieju był Zespół Szkół w Pustkowie. Pani dyrektor - Małgorzata Godek we wzorcowy sposób zatroszczyła się o to, żeby wszyscy czuli się dobrze i po zakończeniu zmagań wyjechali z miłymi wspomnieniami. O to, aby rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, zgodnie z regulaminem zatroszczyli się organizatorzy, którymi byli: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy, z sędzią głównym, komisarzem Waldemarem Mytkosiem oraz Automobilklub Stomil Dębica, na czele z prezesem, panem Jerzym Matelowskim. Tradycją staje się również uczestnictwo w turniejach BRD pracowników pogotowia ratunkowego. Pani Marta Pyskaty doskonale potrafi przekazywać swoją bogatą wiedzę i umiejętności uczniom, co może kiedyś przydać się „na drodze”.

Najlepsi zawodnicy zostali hojnie nagrodzeni, dzięki sponsorom, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Firma Arkus, która ufundowała rowery dla zwycięskich zespołów.

A oto wyniki:
Szkoły podstawowe: 

 1. Czarna – 23 pkt
 2. Pustków Wieś – 41 pkt
 3. Dębica 10 – 46 pkt
 4. Jaworze Górne – 74 pkt
 5. Zasów – 75 pkt

Gimnazja:

 1. Czarna – 16 pkt
 2. Pustków Wieś – 38 pkt
 3. Grabiny - 47 pkt
 4. Zasów – 55 pkt
 5. Jaworze Górne – 59 pkt

Indywidualnie szkoły podstawowe:

 1. Grzegorz Stawarz – Czarna
 2. Maciej Para – Czarna
 3. Wiktor Mazur – Pustków Wieś

Indywidualnie gimnazja:

 1. Łukasz Barnaś - Czarna
 2. Mateusz Średnicki - Czarna
 3. Paweł Bałut - Czarna

Uczniem najlepiej udzielającym pierwszej pomocy okazał się Paweł Bałut z Czarnej.

Teraz przed uczniami z Czarnej finał wojewódzki w Rzeszowie i w Jaśle. Trzymajmy za nich kciuki!

galeria zdjęć

Jerzy Ostręga


Nasi partnerzy:


Projekt i wykonanie UniHost.pl