piątek, 19.04.2019r.
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

2014-06-16 | komentarzy: 0 | pobierz w formacie pdf | powiadom znajomego

Wojciech Bolek z AK Stomil liderem w trialowym  Pucharze Polski

W dniach 7-8 czerwca odbyła się inauguracja sezonu w trialu motocyklowym. Pierwsze dwie rundy planowane na 17-18 maja nie odbyły się. Najpierw z organizacji wycofał się BKM Silesia Bytom. Zawody przeniesiono do Nowego Targu, lecz grozba powodzi uniemożliwiła przeprowadzenie imprezy. Tak więc tri alowcy zjechali na tor treningowy AMK Gorce Nowy Targ dopiero w pierwszy weekend czerwca.

Tym razem pogoda dopisała. W rywalizacji wzięło udział ośmiu zawodników naszego klubu. Najlepiej poszło Wojtkowi Bolkowi, który zamienił wysłużone Sherco na czterosuwową Betę Evo. Ubiegłoroczny zdobywca drugiego miejsca w Pucharze Polski minimalnie wygrał sobotnią eliminację w klasie otwartej. Złapał pięć „nóg” podczas gdy najgroźniejsi konkurenci Zbigniew Leniart z MKS Trial Ochotnica i Krzysztof  Guroś z AMK Nowy Trag odpowiednio 6 i 11 pkt. Pozostali klubowicze otrzymywali zdecydowanie więcej punktów karnych: Tomasz Susz z 36 pkt. i zajął 8 miejsce, Grzegorz Grabowy z 40 pkt. 10 miejsce, Patryk Cholewa z 48 pkt. 12 miejsce, Tomasz Łopatka z 63 pkt. 13 miejsce, Patryk Susz z 100 pkt. 19 miejsce. Maciej Dubiel nie ukończył rywalizacji z powodu awarii sprzęgła.

Niedzielne zmagania odbywały się przy upalnej pogodzie. Wojciech Bolek zajął 4 miejsce 6 pkt, Tomasz Susz zajął 10 miejsce 30 pkt, Grzegorz Grabowy był 13 - 40 pkt, Patryk Susz był 17 - 74 pkt.

Równolegle z Pucharem Polski obyła się rywalizacja w Mistrzostwach Polski. Tu poziom jest zdecydowanie wyższy, zawodnicy zależnie od umiejętności rywalizują w grupach  A, B i C. W grupie C zadebiutował nasz klubowicz, ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski w klasie otwartej Konrad Susz. Niestety mógł wystartować tylko w niedzielę. Podczas gdy inni zawodnicy znali odcinki przejeżdżane w sobotę, on się dopiero z nimi zapoznawał. Ostatecznie złapał 70 pkt. karnych i zajął 14 miejsce.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Dla nich również ułożono i otaśmowano kilka odcinków. Dzieciaki rywalizowały na minitrialach spalinowych i elektrycznych. Chociaż była to tylko zabawa, warto odnotować, że wygrał dziesięcioletni Kuba Bolek z naszego klubu.

Następne dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski będą połączone z Mistrzostwami Europy. Odbędą się w dniach 5-6 lipca w Miękini koło Krzeszowic.

Galeria zdjęć

kg


Nasi partnerzy:


Projekt i wykonanie UniHost.pl