piątek, 26.04.2024r.
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

2014-07-14

AK STOMIL po zawodach w Miękini

W dniach 4-6 lipca odbyły się kolejne dwie eliminacje Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w trialu motocyklowym połączone z Mistrzostwami Europy młodzików i kobiet. Impreza organizowana przez KKCiM Smok przy współudziale gminy Krzeszowice w nieczynnym kamieniołomie w  Miękini zgromadziła na starcie ok 100 zawodników i zawodniczek z kraju i Europy. Nowością w krajowej rywalizacji było zastosowanie regulaminu M.E, gdzie obowiązuje zasada jazdy „non stop”, a każde nawet najkrótsze zatrzymanie jest karane maksymalną liczbą 5 pkt. Sprawiało to wiele trudności zawodnikom oraz sędziom, którzy różnie i czasami kontrowersyjnie interpretowali przejazdy. Kolejną nowinką było 12 odcinków w pętli, przejeżdżanych dwukrotnie, co sprawiło, że trasę można było objechać w niewiele ponad godzinę, przy limicie 5 godzin. Imprezę wydłużono do 3 dni, gdyż w piątek odbywał się odbiór  administracyjny oraz inspekcja odcinków.

AK Stomil reprezentowało 4 zawodników. Nasz rodzynek w M.P. Konrad Susz radzi sobie coraz lepiej. Uplasował się mniej więcej w połowie stawki grupy C. W sobotę zajął 9 miejsce (44 pkt.), a w niedzielę 8 miejsce (34 pkt.)

W Pucharze Polski w klasie otwartej Wojciech Bolek po raz pierwszy od przeszło roku wrócił bez pucharu. W sobotę zajął 3 miejsce (22 pkt. karne), a w niedzielę 4 miejsce (16 pkt.) i ostatecznie przegrał podium 2 nogami, które są liczone z dwóch dni. Tomasz Susz był dwukrotnie 11-sty (64 pkt./37 pkt.), a jego syn Patryk odpowiednio 13 i 15-sty (66 i 55 pkt.). Ale to właśnie nasz najmłodszy reprezentant wrócił z pucharem. W rywalizacji zawodników do lat 16 w Pucharze Polski zajął drugie miejsce.

W klasyfikacji sezonu w klasie otwartej Pucharu Polski Wojciech Bolek spadł z 1 na 3 miejsce i ma 35 punktów straty do liderów. Wracamy z Miękini z mieszanymi nastrojami i liczymy na lepszy występ i liczniejszy udział w kolejnych zawodach, które odbędą się już 19 i 20 lipca w Bytomiu.